Óvodánk 50 éve

Óvodánk épülete 50 éves

Az évfordulóra egy kis kiállítással emlékezünk meg, amellyel megidézzük a 70-es évek hangulatát. Lapozzanak bele bátran az albumba és a könyvbe, hátha a mai gyerekek szülei, nagyszülei megtalálják benne magukat!

Óvodánk alapításáról röviden:

135 éve, azaz 1887. szeptember 11 én nyílt meg a szentgyörgymezei kisdedóvó és leánytanoda.

“— Ö Eminencziája a herezegprimás kedden meglátogatta a befejezéshez közel álló szentgyörgvmezei érseki kisdedóvó intézet építkezését. “

“—- A primási kisdedovó-iutézet Szt.Györgyinezőn már tető alatt áll. az esztergomi iparosok már nemsokára teljesen föl fogják szerelni a nemesszivű főpap ezt a legújabb jótékony intézetét. “

Jelenlegi épületünket 50 éve 1973 januárjában vehették birtokba a gyerekek, az átadásról a Népszava országos napilap is beszámolt.

 „Új óvodát avattak pénteken Esztergomban a szentgyörgymezői KISZ- lakótelepen. A 150 személyes létesítmény a város legmodernebb óvodája. Az új óvoda nemcsak a KISZ-lakótelep, hanem a környéken lakó családok igényeit is maradéktalanul kielégíti.”                                Népszava 1973.03.10.

Leave a comment