Télűzés az óvodában

Hagyományos télűzésünket húshagyó kedden, február 21-én tartottuk meg óvodánkban. A telet jelképező “Farsang Jancsit” körbevittük a csoportokban, ráolvastunk minden rosszat, amit vele együtt elégettünk az udvarunkon.  A gyerekekkel hangszereket készítettünk, hangoskodtunk, énekeltünk és táncoltunk egy utolsót a farsangi időszak utolsó napján. A bábbal bejártuk Szentgyörgymező néhány utcáját, a menetet saját betyárunk és felesége vezette ostorpattogtatással és tülköléssel is űzve, kergetve a telet! A menethez csatlakozókkal visszaérve égettük el Jancsit, miután megtáncoltattuk a medvénket is! “Így váljon füstté minden gondunk-bajunk, ahogyan a szalmából készült Jancsi!” Köszönjük a nagyszámú érdeklődést a résztvevő szülőknek, ismerősöknek és helyi lakosnak.

Leave a comment