Márton nap

Márton nap 2022.

Óvodánk tizenkettedik alkalommal tartotta meg hagyományos Márton napi fényvonulását Szentgyörgymező utcáin, amihez egyre több helybeli család csatlakozik. A hagyomány szerint ezen a napon libát kell enni, hiszen “Aki Márton napján libát nem eszik, egész évben éhezik!” Hagyományosan ezen a napon látták vendégül a pásztorokat, kondásokat, akik nyáron az állatokra vigyáztak.

A délelőtt folyamán a gyerekekkel előadtuk Márton legendáját, hogy annak mondanivalóját, az önzetlen segítségnyújtást közvetlen formában is megmutassuk számukra. Utána közösen elosztottuk és elfogyasztottuk a közösen készített mézeskalács libát, libás játékokat játszottunk.

A délutáni fényvonulás előtt dalban és egy Márton kereső játék segítségével idéztük meg Szent Márton alakját, majd a gyerekekkel és a szülőkkel együtt a saját készítésű lámpásokkal világítottuk meg az óvoda környéki utcákat, hogy a “jóság és a szeretet fényét vigyük a sötétségbe!”

Leave a comment